بخش آموزش انجمن خوردگی ایران

در دنیای امروز قدرت تفکر و خلاقیت نیروی انسانی به‌عنوان بزرگترین سرمایه بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی هر كشور شناخته می‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع، مدیران باهوش در هر سطحی كه وظیفه راهبری و افزایش بازدهی چنین سامانه‌هایی را به ‌عهده دارند، از هیچ تلاشی برای افزایش قابلیت‌ها و حفظ راندمان كاری این سرمایه عظیم فروگذار نخواهد كرد.

یكی از موثرترین راه‌های افزایش توانمندی‌های كاركنان، آموزش صحیح نیروی انسانی است. اگر چنین نگاهی به آموزش فراگیر شود، آموزش كاركنان در هر شرایطی گامی به‌پیش محسوب شده و چه از دیدگاه مدیریت كلان و چه از دیدگاه مدیریت خرد، مخارج آموزش هرگز در دسته هزینه‌های یك سازمان طبقه‌بندی نمی‌شود؛ بلكه یك سرمایه‌ گذاری هوشمندانه قلمداد خواهد شد.

خوشبختانه چنین نگاهی به آموزش در میان اغلب مدیران فعال در صنایع كشور وجود داشته و شاهد این مدعا، وجود واحدی تحت عنوان آموزش و تجهیز نیروی انسانی در نمودار سازمانی بیشتر شركت‌های بزرگ و متوسط كشور است.

با این نگرش و با توجه به اینكه یكی از مهمترین اهداف تشكیل انجمن خوردگی ایران، نشر مفاهیم و فنون مرتبط با علم خوردگی و بالابردن و به‌روز نگه‌داشتن دانش متخصصین فعال در این بخش است، این انجمن از بدو تأسیس بخشی تحت عنوان آموزش را تعریف كرده است. مهمترین وظیفه این بخش شناسایی و اولویت‌بندی نیازهای آموزشی شركت‌های فعال در این حوزه و سپس ارائه دوره‌های آموزشی مورد نیاز آنها بر اساس ساختارهای آموزشی مشخص است. چنین ساختاری در راستای رسیدن به حداكثر كیفیت آموزشی در كوتاه‌ترین زمان ممكن طراحی شده تا ضمن كاهش هزینه‌ها، مدت زمان دوری پرسنل از محل كار خود را نیز به حداقل برساند.

دوره‌های آموزشی ارائه شده در انجمن خوردگی به كمك متخصصین حوزه‌های مختلف این رشته با بالاترین كیفیت و بر اساس مهمترین استانداردهای رایج فنی و مهندسی روز دنیا مانند NACE ،SSPC ،API و ... ارائه می‌شود.

سرفصل‌های دوره‌های آموزشی که به صورت کلی توسط بخش آموزش انجمن برگزار می‌شوند از بخش سرفصل دوره‌ها قابل دسترسی است، و برنامه‌های آموزشی دقیق هر نیمسال آموزشی را نیز می‌توانید از بخش برنامه‌های آموزشی دریافت کنید.

بخش آموزش امكانات مناسبی را برای برگزاری این دوره‌ها در محل انجمن تدارك دیده است تا پرسنل و متخصصین شركت‌ها بتوانند در محیطی مطلوب، آموزش‌های مورد نیاز خود را دریافت كنند. به علاوه این بخش آمادگی خود را برای برگزاری این دوره‌ها در محل صنایع به‌صورت اختصاصی نیز اعلام می‌دارد.