درباره کمیته استاندارد انجمن

کمیته استاندارد انجمن خوردگی ایران در سال 1391 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد و خوشبختانه سال 1391 سالی همراه با اتفاقات خجسته و مبارک بود که با لطف و مساعدت شما عزیزان می‌تواند سرمنشاء موفقیت‌های فراوانی برای انجمن در آینده‌ای نه چندان دور باشد. از جمله مهمترین این اتفاقات می‌توان به شروع به کار کمیته استاندارد، برگزیده‌شدن به عنوان دبیرخانه کمیته فنی متناظر ISIRI/ISO TC 156، دریافت تائیدیه برای تدوین استاندارد ملی در زمینه خوردگی و اخذ پروانه حقوقی از سوی سازمان ملی استاندارد اشاره کرد.

در این میان کمیته فنی متناظر فعالیت رسمی خود را به عنوان عضو ناظر پس از برگزاری یک دوره آموزشی آغاز کرد و تاکنون در حدود 10 پیش‌نویس استاندارد برای اعلام نظر به مسئولین محترم کارگروه‌ها ارسال شده است. از سوی دیگر با همکاری تعدادی از دوستان، فعالیت‌های جدیدی مطابق با ساختار تایید‌شده کمیته استاندارد آغاز شد که به طور نمونه می‌توان به فعال شدن کارگروه‌های تحقیق و توسعه، تدوین استاندارد و آموزش اشاره کرد.

علاوه بر این، از جمله سایر اقدامات صورت گرفته در این چند ماه تلاش برای مستند‌سازی مدارک مورد نیاز در بخش‌های مختلف و فراهم آوردن مقدمات مورد نیاز برای برگزاری دوره آموزشی شیوه نگارش استانداردهای ملی ISIRI5، تهیه فیلم‌های آموزشی استانداردهای ASTM در حوزه خوردگی و ایجاد یک وب‌سایت با موضوع استاندارد بوده که با لطف خداوند متعال و تلاش همکاران به زودی به نتیجه خواهد رسید.

امید است که با تلاش همکاران و حمایت تمامی اعضاء بتوانیم در آینده‌ای نزدیک به اهداف انجمن دست یافته و از مزایای حاصل از آن خود و کشور را بهره‌مند سازیم.